Pozývame na Oravské Vianoce!

O mesiac tu máme Vianoce, no s nami ich môžete zažiť už o pár týždňov skôr.

Oravské Vianoce budú tento rok zaiste bohaté nielen na tematické aktivity a dianie, ale aj na stretnutia a tie najkrajšie priania. Začíname v piatok 16. 12. a budeme pokračovať aj v sobotu 17. 12. 2022.

Môžete sa tešiť na prezentáciu tradičných remesiel, ktoré sa spájajú s najkrajšími sviatkami roku, ale tiež na vianočné pásmo tradičných zvykosloví s názvom K Betlehemu, priatelia! V piatok aj v sobotu vám v estrádnej sále MsKS svoju tvorbu odprezentujú oravskí remeselníci a remeselníčky, ktorých budete môcť podporiť i zakúpením ich výrobkov, a prípadne tak niekoho potešiť drobnosťou pod vianočným stromčekom. V sobotu Vás pozývame do divadelnej sály MsKS na scénický program v podaní folklórnych súborov SFS Orava, Kašunka a FS Jelešňa. . Príďte sa spolu s nimi naladiť na vianočnú vlnu. Súčasťou podujatia bude aj výstava vianočných pohľadníc z medzinárodnej súťaže Vianočná pohľadnica 2022, ktorú si budete môcť pozrieť vo foyer MsKs. Na Vianoce sa môžu spolu s nami pripraviť aj deti. Budú na ne čakať tvorivé dielne zamerané na výrobu vianočných dekorácií či drobných darčekov.

Tento rok sme vianočné aktivity prepojili s aktivitami, ktoré zabezpečuje Mesto Dolný Kubín a Mestské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne. Pred MsKS vykúzli predvianočnú náladu vôňa sladkého punču, medoviny či vareného vínka a medovníkov, ktorá sa bude rozliehať námestím na vianočných trhoch. V piatok sa môžete zastaviť aj pri živom betleheme, kde sa bude odohrávať hraný biblický príbeh v podaní divadelníkov z Divadelného sveta a Divadla teatrálnej skratky. O scenár a réžiu sa postaral pán doc. PhDr. Peter Kaprinský.

Tešíme sa na Vás!

sídlo strediska

Oravské kultúrne stredisko
v Dolnom Kubíne

Bysterecká 1263/55
02601 Dolný Kubín
GPS: 49.2125264N, 19.2888682E

OTVÁRACIE HODINY

Môžete nás kontaktovať

pondelok - piatok
7:30 - 15:30

štvrtok
7:30 - 18:00

sobota, nedeľa
zatvorené

základné informácie

© 1953 - Oravské kultúrne stredisko