Báječný život Amalie

amalia-ladena-do-krasy-2022
Kategória:
Hudba
Dátum:
29. október 2022
Miesto konania:
Kaštieľ Kubínyi, Vyšný Kubín
Email:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Príďte si užiť radosť zo života v Kaštieli Kubínyi, kde bude za každého počasia bohatý program ladený do hudby. Pohodové popoludnie vyplnia workshopy, prednášky, prezentácie a vyvrcholením bude večerný koncert Martina Geišberga, Daniela Špinera a Borisa Čellára.

Program:

13:00 Komentovaná prehliadka Kaštieľa Kubínyi

13:00 - 18:00 Tradičné ľudové nástroje | interaktívna prezentácia vo foyer reštaurácie Amalia s Petrom Gonšorom*

14:00 Hra na africké bubny** | workshop v anglickom parku s Katkou Moli (Via Verde Orava)

15:30 Hravý WoodPack*** | workshop v kaštieli s Borisom Čellárom | max. 15 osôb; toto je špeciálny program]

15:30 Zvukoliečba**** | liečivý relax v hotelovom wellness s Monikou Chylovou | max. 15 osôb; toto je špeciálny program]

17:00 Mikuláš Zmeškal: žiak Mozarta, priateľ Haydna a Beethovena***** | prednáška v kaštieli s Mgr. Michalom Babničom

18:30 Martin Geišberg a Daniel Špiner, hosť Boris Čellár | koncert v priestoroch reštaurácie Amalia

Vstupné:

Celý program: 15 €

Koncert + sprievodné aktivity (bez špeciálneho programu): predpredaj 10€ / na mieste 13€

Iba sprievodné aktivity (bez koncertu a špeciálneho programu): predpredaj 5€ / na mieste 8€

Deti do 12 rokov: zdarma

Organizátori:

  • Plameniaky, o.z.
  • Oravské kultúrne stredisko
  • Kaštieľ Kubínyi

Hlavný partner podujatia:

  • Fond na podporu umenia

 

 

Peter Gonšor študuje na FF UKF v Nitre a multiinštumentalista venujúci sa tradičnej ľudovej hudbe a piesni na Slovensku a Slovensko-poľskom pohraničí. Ovláda hru na viacero hudobných nástrojov typických pre goralské oblasti Oravy a Podhalia ako sú gajdy, zlobcoky či píšťaly. Pôsobil v niekoľkých folklórnych kolektívoch na Slovensku aj v zahraničí a v súčasnosti je vedúcim folklorného súboru Jelešňa z Hladovky.

**Na Workshope bude možnosť naučiť sa základné údery a jednoduché rytmy, vyskúšať si rytmické cvičenia a precvičiť si tak pamäť, koncentráciu, hemisféry a zároveň príjemne zrelaxovať.

Katka sa venuje bubnovaniu na africké djembe aktívne 7 rokov, túto svoju vášeň podáva ďalej, robí základné aj pokročilejšie kurzy hry na Africké bubny pod záštitou občianskeho združenia Via Verde Orava. Taktiež organizuje bubnovačky a stretnutia okolo ohňa, kde si môžu ľudia spoločne zahrať a zaspievať.

*** Hudobník Boris Čellár povedie Workshop hry na perkusívno - melodický nástroj WoodPack, ktorého je zároveň autorom a výrobcom. Súčasťou workshopu bude tiež objavovanie hudobnej improvizácie, intuitívne aranžovanie a práca s looperom.

Boris Čellár, hudobník, skladateľ, aranžér sa po skončení štúdia na rakúskej Kunst Universität Graz v odbore jazzová gitara začal popri jazze venovať tiež improvizovanej ambientnej hudbe a muzikoterapii. Vedľa gitary sa tak dostávali do jeho performance aj iné nástroje. Pre potrebu obohatiť svoju hudbu o melodicko-perkusívny nástroj sa hudobník rozhodol vytvoriť si jednoduchý rytmicko melodický nástroj, ktorý by naplnil jeho predstavu. Vychádzal zo štrbinového bubna, prastarého nástroja, ktorý sa v jednoduchej forme našiel v rôznych častiach našej planéty. Borisovým  cieľom bolo vyrobiť typ nástroja, ktorý by bol zvučný, s dobrou intonáciou a hralo by sa naň jednoducho - intuitívne. Zo stolárskej dielne tak vzišiel prvý prototyp nástroja WoodPack. Povzbudený prvým naladeným nástrojom sa vydal na cestu, ktorá prináša stále vylepšované verzie nástroja WoodPack.

**** Liečba tela i mysle za využitia vibrácií hudobných nástrojov východných kultúr.

***** Život, dielo a odkaz významného oravského rodáka z Leštín, vynikajúceho violončelistu a dlhoročného priateľa Ludwiga van Beethovena v prezentácii Mgr. Michala Babniča

 
 

Všetky termíny:

  • 29. október 2022

sídlo strediska

Oravské kultúrne stredisko
v Dolnom Kubíne

Bysterecká 1263/55
02601 Dolný Kubín
GPS: 49.2125264N, 19.2888682E

OTVÁRACIE HODINY

Môžete nás kontaktovať

pondelok - piatok
7:30 - 15:30

štvrtok
7:30 - 18:00

sobota, nedeľa
zatvorené

základné informácie

© 1953 - Oravské kultúrne stredisko