Skip to main content

Vandrovanie Oravou – tvorivé písanie

Kategória:
Divadlo a slovo
Dates
8. marec 2024
Miesto konania:
Banská Bystrica
Email:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne pripravuje tvorivú dielňu tvorivého písania, ktorá sa uskutoční v utorok 8. marca 2024 od 10.00 do 14.00 hod. priestoroch Kreatívneho centra RTVS v Banskej Bystrici (ktoré sa nachádza v areáli SOŠ J. Murgaša v priestoroch priemyselnej školy Jozefa Murgaša v Banskej Bystrici).

PROGRAM:

1. Získať teoretické informácie o prozaickom texte.

2. Získať praktické zručnosti pri tvorbe prozaického textu (napr. autorský zámer, kompozičná výstavba prozaického textu, jazyková a štylistická rovina textu a iné).

3. Konzultovať doposiaľ zaužívané subjektívne zvyky aj zlozvyky v procese tvorby literárneho diela.

4. Získať odporúčania v rámci zachytenia prvotnej inšpirácie, tvorivých podnetov či námetov v prípravnej fáze pred začiatkom tvorby literárneho textu.

5. Získať odporúčania, ako spestriť a skvalitniť svoju slovnú zásobu a ako zlepšovať štylistický prejav v písanom texte.

6. Naučiť sa upravovať, škrtať a redukovať text v rukopise.

Pozývame všetkých záujemcov na tvorivé stretnutie, ktoré je určené pre mladých autorov, píšucich prozaické texty. Prihlásení záujemcovia budú pracovať pod vedením skúsených odborných lektorov - docenta Júliusa Lomenčíka - literárneho vedca, básnika, kulturológa, vysokoškolského pedagóga a PaedDr. Marcela Páleša - básnika, prozaika, rozhlasového dramaturga, redaktora, moderátora, univerzitného lektora a organizátora kultúrnych podujatí.

Účastnícky poplatok: 5 € bude potrebné zaplatiť pri prezentácii.

Prihlásiť sa môžete e-mailom na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. najneskôr do 4. 3. 2024.

Podujatie sa uskutoční v rámci projektu Vandrovanie Oravou.
Z finančných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 
 

Všetky termíny:

  • 8. marec 2024
top