20. ročník oravskej súťaže mladých moderátorov

Mladí moderátori z celého regiónu mali možnosť stretnúť sa v zaujímavej postupovej súťaži Oravský mikrofón 2022, ktorá sa konala 20. októbra 2022 v malej sále Mestského kultúrneho strediska v Tvrdošíne – Medvedzí.

Trinásť súťažiacich si v dvoch vekových kategóriách vyskúšalo svoje moderátorské schopnosti, v štyroch rôznych súťažných disciplínach. Ich výkony hodnotila odborná porota zložená z profesionálnych moderátorov a redaktorov – Matúša Ružičku z Dolného Kubína, Michaely Pastorkovej zo Žiliny a Martiny Černekovej z Martina. Po náročnom hodnotení určili víťazov.

V prvej vekovej kategórii (žiaci základných škôl) sa na 1. mieste umiestnila Viktória Kormaňáková zo ZŠ s MŠ v Babíne, na dvoch 2. miestach – Natália Sviteková a Simona Kurtulíková zo ZŠ s MŠ v Babíne a na dvoch 3. miestach – Laura Štigová a Ján Bujna zo ZŠ P. Škrabáka v Dolnom Kubíne.

V 2. vekovej kategórii (študenti stredných škôl) získala 1. miesto Sára Djobeková zo SSŠ Educo Slanická osada v Námestove a 2. miesto si vyslúžila Liana Mišaniková zo ZŠ s MŠ v Babíne. Víťazka v 2. vekovej kategórii Sára Djobeková získala zároveň i priamy postup na krajskú súťaž mladých moderátorov a redaktorov Sárová Bystrica 2022 a Liana Mišaniková postup s odporúčaním poroty. Krajské kolo sa uskutoční 3. novembra v Žiline.

Regionálnu postupovú súťaž pripravilo Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Tvrdošíne.

sídlo strediska

Oravské kultúrne stredisko
v Dolnom Kubíne

Bysterecká 1263/55
02601 Dolný Kubín
GPS: 49.2125264N, 19.2888682E

OTVÁRACIE HODINY

Môžete nás kontaktovať

pondelok - piatok
7:30 - 15:30

štvrtok
7:30 - 18:00

sobota, nedeľa
zatvorené

základné informácie

skendepl

© 1953 - Oravské kultúrne stredisko