Skip to main content

Vesmír očami detí z Oravy

28. jún 2023

Vesmír očami detí – patrí medzi najobľúbenejšie výtvarne súťaže medzi deťmi. Každý rok nám prichádza veľa prác s výtvarnými predstavami detí o vesmíre a živote v ňom. Ani tento rok nás mladí autori nesklamali.

Vyhlasovateľom súťaže je Ústredná hvezdáreň v Hurbanove a v rámci regiónu Orava sa tento rok do súťaže zapojilo 86 školských zariadení v okresoch Dolný Kubín, Námestovo a Tvrdošín. Odborná porota udelila v určených kategóriách dokopy 75 cien.

Z ocenených prác boli inštalované výstavy v Dome kultúry v Námestove, kultúrnom dome v Trstenej a vo výstavných priestoroch Oravského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne. Na vernisážach k jednotlivým výstavám boli pozvaným víťazom z príslušných okresov odovzdané vecné ceny a diplomy.

Takmer žiadne dieťa si nenechalo ujsť túto slávnostnú chvíľu a za doprovodu rodičov sa vernisáže a odovzdávania cien zúčastnilo.

Na celoslovenskom kole zožali autori a autorky z Oravy úspech, kedy z 15 možných cien získali štyri. Prikladáme výsledkovú listinu z celoslovenského kola, ktoré usporiadala Ústredná hvezdáreň v Hurbanove.

Oravské kultúrne stredisko

28. jún 2023

z našich článkov...

Tvorivé písanie

Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne pripravilo tvorivú dielňu s názvom TVORIVÉ PÍSANIE v r...

Mladá slovenská poviedka 2023

Oravské kultúrne stredisko pripravuje v tomto roku jubilejný 20. ročník literárnej súťaže pre mla...

SÚŤAŽE: Čo vieš o hviezdach a Vesmír ...

Súťaže vyhlasované Slovenskou ústrednou hvezdárňou v Hurbanove: Čo vieš o hviezdach – ok...
top