Skip to main content

Nová kniha Vlada Urbana

20. január 2022

Milí milovníci a milovníčky folklóru a folklórneho tanca, máme tu pre vás zaujímavú ponuku zo sveta publikácií z pera autora Vlada Urbana, ktorý sa k svojej monografii vyjadril nasledovne:

"Myslím si, že dnes najmä mladí ľudia potrebujú veľa študovať aby mohli robiť s ľudovým tancom. Mnohé prejavy tradičnej kultúry  ale najmä tanec vo svojom prirodzenom prostredí takmer neexistuje. Teraz žijeme v dobe kedy taká tá vyššia erudícia je ozaj potrebná.
Chcem poznamenať, že na  Slovensku máme jedinú učebnicu o choreografii  ľudového tanca, ktorú napísal profesor Nosáľ,  vyšla  v r. 1984. Folklórne súbory sa najviac rozvinuli v rokoch, keď u nás bežali prehrávky celovečerných programov, ale tie skončili v r. 1990. Teraz niet nikoho, kto by sa venoval kritike scénických programov vychádzajúcich z folklóru, nevychádza žiadne periodikum o scénickej tvorbe alebo o živote folklorizmu,  neexistuje žiadne  fórum, kde by sa stretávali názory autorov folklórnych programov. Aj tieto impulzy ma priviedli k tomu, že po dohovore so Zuzkou Bobrikovou a Janom Blahom sme začali písať knihu."

     


Kniha Reči a úvahy o choreografii ľudového tanca si na svoje konto pripísala mnoho pozitívnych recenzií. V prípade záujmu sa kniha dá objednať na adrese www.dlt.sk


KONTAKTNÉ ÚDAJE:


📧
Vlado Urban
Dom ľudového tanca
Starozagorská 10
040 23 Košice


☎️
Tel. 0908 993 105
Kanc. 0905252 003
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.zeleziar.sk
www.dlt.sk

RECENZIE si môžete prečítať tu

Oravské kultúrne stredisko

20. január 2022

z našich článkov...

LOKALnô

Milí priatelia, v súvislosti s blížiacim sa zimným obdobím pripravuje Oravské kultúrne stredisko ...

Výtvarné spektrum 2022 - vyhodnotenie

29. apríla 2022 sa konalo regionálne kolo celoštátnej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarne...
top