Skip to main content

Vidiečanova Habovka 2024 - celoštátne kolo

23. máj 2024

Celoštátna postupová súťaž a prehliadka hudobného folklóru Vidiečanova Habovka je vrcholným podujatím svojho druhu na Slovensku. Tento rok je súťaž určená deťom a mládeži. Na súťažnej prehliadke sa predstavia najlepší postupujúci súťažiaci z krajských kôl z celého Slovenska.

Súťažná prehliadka sa uskutoční 7. - 9. júna 2024 v priestoroch kultúrneho domu v Habovke a je otvorená širokej diváckej verejnosti. V piatok 7. júna sa od 15:30 predstavia spevácke skupiny, spevácke duá, sólisti speváci a sólistky speváčky. Druhý súťažný blok prebehne v sobotu od 11:00, vystúpia v ňom ľudové hudby, sólisti inštrumentalisti a sólistky inštrumentalistky.

Slávnostný galaprogram podujatia spojený s vyhlásením výsledkov celoštátnej súťaže a prehliadky hudobného folklóru detí sa začne v sobotu o 19:00 v priestoroch kultúrneho domu v Habovke. Vystúpia v ňom najlepší súťažiaci tohto ročníka. Špeciálnym bodom sobotňajšieho galaprogramu bude divadelno-tanečná rozprávka Pieseň o Roztancovadle predstavená detským folklórnym súborom Tancovadlo z Piešťan. Súčasťou celého víkendového podujatia budú rôzne hudobné, tanečné a remeselné workshopy pre detských účastníkov.

Vyhlasovateľom, odborným garantom a hlavným finančným partnerom celoštátneho kola súťaže a prehliadky hudobného folklóru detí je Národné osvetové centrum. Hlavným organizátorom je Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne.

Oravské kultúrne stredisko

14. máj 2024

z našich článkov...

Hviezdoslavov Kubín 2024

Regionálne kolo postupovej súťaže HVIEZDOSLAVOV KUBÍN sa v tomto roku uskutočnilo v priestoroch D...

Úspechy oravských umelcov na celoštát...

Nový rok 2024 si už "ukrojil" jeden mesiac, no v Oravskom kultúrnom stredisku stále s nadšením sp...

Na Mikuláša na Orave

Už máte v oknách vyčistené čižmičky? Nadišiel sviatok svätého Mikuláša a s ním spojené už rokmi...
top