Skip to main content

V Habovke sa na počesť Vidiečana stretnú folkloristi z celého Slovenska

17. október 2023

Oravské kultúrne stredisko v spolupráci s obcou Habovka organizujú celoštátne kolo celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky hudobného folklóru dospelých Vidiečanova Habovka. Vyhlasovateľom a odborným garantom súťaže je Národné osvetové centrum v Bratislave.

Súťažná prehliadka sa uskutoční 17. - 19. 11. 2023 v kultúrnom dome v Habovke. Na jednom pódiu sa stretnú tí najlepší, čo postúpili z predchádzajúcich kôl v kategóriách: spevácke skupiny, ľudové hudby, sólisti speváci a sólisti inštrumentalisti. V piatok 17. 11. bude prebiehať súťažná časť Vidiečanovej Habovky a večer bude venovaný osobe Jozefa Vidiečana. V sobotu 18. 11. bude súťažná časť doplnená o slávnostný galaprogram so začiatkom o 19:00.

V rámci galaprogramu sa predstavia laureáti súťaže a špeciálny hosť – unikátne spojenie klasickej a ľudovej hudby v podaní zoskupenia Spectrum Quartet a NogaBand & Ulijanky. Súčasťou dvojdňového folklórneho podujatia budú tiež pripravené sprievodné aktivity: remeselné workshopy, školy tanca a spevu.

Viac informácií nájdete na Facebooku Oravského kultúrneho strediska.

Oravské kultúrne stredisko

17. október 2023

z našich článkov...

Na Orave sa formuje nová generácia fo...

V piatok 31. 3. 2023 sa vo výstavných priestoroch Oravského kultúrneho strediska zišli milovníci ...

SÚŤAŽE 2024

Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne každoročne usporadúva súťaže a súťažné prehliadky v ob...

20. ročník oravskej súťaže mladých mo...

Mladí moderátori z celého regiónu mali možnosť stretnúť sa v zaujímavej postupovej súťaži Oravský...
top